*** KAŽDODENNÍ PROVOZ 9 - 19H ***x

Hotel Portáš se nachází ve známém středisku Javorníků Portáš – Kohútka. Budova hotelu byla postavena v roce 1932 přímo pod vrcholem Stolečný, kde měli podle legend své stanoviště valašští strážci moravsko-uherských hranic “Portáši” a dodnes si z velké části udržela svůj styl tradiční valašské horské stavby. Leží v nadmořské výšce 930m, tzn. že za pěkného počasí je odsud nádherný výhled na panorama Moravskoslezských Beskyd (od Radhoště přes Pustevny až k Lysé hoře), případně na druhou stranu hraničního hřebene na slovenskou Kysuci a Malou Fatru. Při obvzlášť dobré viditelnosti je dohled až na Praděd v Jeseníkách. Hotel je prakticky na samotě, takže nabízí ideální podmínky k nerušené relaxaci uprostřed horské přírody.

panorama1

Ubytování hotelu disponuje 45 lůžky + 5 přistýlkami  na 2, 3 a 4 lůžkových pokojích. Část pokojů je kategorie Standard s vlastním soc.zařízením. Na pokojích Economy je umyvadlo s teplou vodou, sociální zařízení je společné na patrech pro více pokojů. Na žádném z pokojů není TV, chladnička apod. K celoroční relaxaci hostů je k dispozici sauna, stolní tenis a fotbálek, v létě mohou hosté využít venkovní bazén, hřiště na míčové hry či tenis, dětské hřiště, dále pak i venkovní posezení s ohništěm a výhledem na hory.

Společenská místnost pro 40-50 osob s audiovizuální technikou (plátno, dataprojektor, DVD, ozvučení) vhodná pro firemní akce a školení nebo kulturní vyžití. Hotel má rychlé připojení na internet, který je možné využívat bezdrátovým Wi-Fi pokrytím v celé budově, a to bezplatně.

Nekuřácká hotelová restaurace s celodenním provozem nabízí ubytovaným možnost polopenze nebo výběru z jídelního lístku. Kromě běžných jídel jsou zde v nabídce i valašské a slovenské speciality, během hlavních sezón a především víkendů si mohou hosté vybrat z denních nabídek čerstvě připravených hotových jídel, která se neustále obměňuje (kromě vyhlášených a žádaných stálic, jako jsou např. halušky nebo borůvkové knedlíky).

Z nápojů lze ochutnat čepovaná nebo lahvová valašská nepasterovaná piva PORTÁŠ (na čepu bývají až 3 druhy: světlá výčepní 11°, kvasnicový ležák 12° a Speciály 13°-14° dle nabídky) z pivovaru Zašová, nepravidelně sezónně také – exkluzivně v našem regionu – i krásně hořkou Kamenickou 12 pivovaru Kamenice nad Lipou. Z nealka je to točená Kofola nebo Vinea, ochucený Birell, značkové nealko nápoje a džusy Rauch, 100% přírodní mošty A.K. Cider z Vizovic, opravdu domácí sypané čaje z bylin pěstovaných ve vlastní zahrádce, jinak také široký výběr kvalitních čajů Dilmah, nebo s citem pražená káva mnoha chutí Egoroaster z malé řemeslné pražírny ze slovenské Modranky u Trnavy. Zchladit se v létě také můžete zmrzlinovými poháry nebo širokým výběrem nanuků a zmrzlin Prima.

img_8619

Hotel je v těsném sousedství lyžařského Ski Centra Kohútka, kde je možné se věnovat sjezdovému lyžování v zimní sezóně téměř vždy se zárukou slušných podmínek díky technickému zasněžování na několika sjezdovkách. Ski Centrum Kohútka disponuje jednou čtyřsedačkovou lanovkou a několika lyžařskými vleky. Lyžaři a rodiče s dětmi mohou využít služby místní lyžařské školy a půjčovny/servisu Goski. Trasa běžkařské hřebenové stopy probíhá přímo před hotelem, je součástí známé Beskydsko – Javornické běžecké magistrály. Pokud jsou vhodné podmínky a dostatek přírodního sněhu, je tato trasa upravována strojově. V letním období je stejná hřebenová trasa hojně využívána turisty i cykloturisty. Hotel Portáš je také vhodným nástupním bodem pro bikery na nedaleký a vyhlášený slovenský Marikovský singletrack (známý také jako “Marikovské TrailDorado”), který je odsud značen. Pro silniční cykloturisty, zejména rodiny s dětmi nebo seniory, je také ideální v současnosti již velmi populární Cyklostezka Bečva, vedoucí údolím celého Horního Vsacka podél toku Vsetínské Bečvy z Velkých Karlovic přes Vsetín až do Valašského Meziříčí (délka celkem 57km). Pro bikery je možné také využít na hotelu poskytovanou možnost mytí kol a samozřejmě i jejich bezpečné uschování přes noc. Jsme zapojeni v novém cykloprojektu tří známých beskydských chat Prašivá-Kmínek-Portáš – viz PřejezdBeskyd.

V celé budově hotelu, jak v restauraci, tak v ubytovací části, je striktní zákaz kouření a používání otevřeného ohně (svíčky apod.) – jednak z důvodu zvýšeného požárního nebezpečí dřevěné budovy, tak i ze zdravotních a estetických důvodů, zejména kvůli rodinám s dětmi. Do prostoru restaurace je také zákaz vodění psů, ubytovaní hosté se ovšem mohou ubytovat s pejsky po dohodě a za příplatek.